Plastický chirurg MUDr. Marek Šipka a plastický chirurg MUDr. Jozef Fedeleš, PhD. z eveclinic Bratislava tohto roku v máji ako prvý na Slovensku zväčšili prsia silikónovými prsnými implantátmi Motiva Ergonomix z rezu iba 2,5 - 3,5 cm. K vloženiu bežného silikónového implantátu pritom zručný plastický chirurg musí štandardne spraviť rez dlhý najmenej 5 cm.

Prelomový okamih zväčšenia prsníkov pomocou implantátov vloženiu implantátu s objemom 375 ml a 500 ml použili lekári špeciálnu techniku. Implantát Motiva Ergonomix pred vložením do prsníka stlačili na minimálnu veľkosť vďaka tzv. Insertion Sleeve, čo je sterilné vrecúško v tvare lievika.

MUDr. Marek Šipka

S pomocou Motiva Ultralight LED Retractor, svetelného háku pre lepšiu viditeľnosť, MUDr. Šipka pred vložením implantátu vypreparoval presnú kapsu na zvolený implantát.

 

MUDr. Jozef Fedeleš, PhD.

Odkedy začal MUDr. Jozef Fedeleš robiť s Motiva Ergonomix, využíval ich vlastnosti – výbornú kohéziu a mäkkosť gélu a snažil sa robiť čo najmenšiu jazvu. Do cca 300ml robil štandardne 3cm rez. S pomocou Insertion Sleeve je možná jazva len okolo 2,5 cm. Pri väčších objemoch implantátov potom 3-4 cm. No a vďaka použitiu Insertion Sleeve vložil lekár 500ml implantát, s profilom full len cez 3,5cm! Odteraz môžu už aj dámy, ktoré túžia po väčšom objeme, mať malinkú jazvu a nemusia „strpieť“ veľké jazvy, pretože sa rozhodli pre bujnejšie poprsie.

 

Miminálna jazva s Insertion Sleeve! Implantát Motiva Ergonomix 500 ml, profil Full cez 3,5 cm jazvu - operoval J. Fedeles eveclinic "Miminálna jazva s Insertion Sleeve! Implantát Motiva Ergonomix 500 ml, profil Full cez 3,5 cm jazvu - operoval J. Fedeles eveclinic"

Kapsula a riziko infekcie s Motiva implantátmi

Vzhľadom k tomu, že implantát je vložený do prsníka cez sterilné vrecúško a nedotýka sa tkaniva okolo rezu, nehrozí, že by sa na ňom prichytila jediná kožná baktéria a riziko rozvoja infekcie okolo implantátu je úplne minimálne. I malá zápalová reakcia okolo implantátu môže vyprovokovať vznik kapsulárnej kontraktúry. Spomínanou operačnou technikou teda predchádzame taktiež riziku vzniku kapsulárnej kontraktúry. Ide o veľmi bezpečnú techniku.

Zväčšenie prsníkov implantátmi s najmenšou jazvou

Vďaka dokonalej kohézii a mäkkosti gélu vo vnútri implantátu sú výsledkom operácie na pohľad i na pohmat úplne prirodzené prsia, na ktorých takmer nikto nespozná, že boli zväčšené silikónovými prsnými implantátmi. I keď ste štíhla a budete ležať na chrbte na pláži alebo zdvihnete ruky nad hlavu, prsia budú vyzerať prirodzene. Prvá operácia prebehla na klinike eveclinic v Bratislave, kde je už bežne dostupná všetkým klientkam, ktoré sa rozhodnú pre zväčšenie prsníkov implantátmi Motiva Ergonomix.

   . 

 

Objednať sa - MUDr. Šipka Objednať sa - MUDr. Fedeleš

 

Spojte sa s nami

Youtube

Estheticon

Motiva Implantáty
Motiva Implantáty © 2021