Väčšina plastických chirurgov vkladá implantáty z podprsnej ryhy. Prístup z podrpsnej ryhy ovládajú aj tí menej skúsení, pretože z tohto prístupu majú najlepší prehľad o operovanej oblasti. Vidia napríklad, kde bola poranená cieva a krvácanie môžu hneď zastaviť.
Výsledné jazvy v podprsnej ryhe majú niekoľko centimetrov a sú ukryté pod prsiami.
Pri použití implantátu Motiva je jazva dlhá bežne okolo 4 cm a s použitím špeciálneho vrecka i 2,5 cm.
Nevýhodou prístupu z podprsnej ryhy je, že implantát chráni pred infekciou iba zošitá koža a podkožie. V ojedinelých prípadoch tak i drobná fistula spôsobená intoleranciou vstrebaného stehu môže spôsobiť infekciu v okolí implantátu.
Operačné rezy sú vedené po línii dvorca, jazva je ukrytá pod zafarbením a hranou samotného dvorca. Táto technika vloženia implantátu je prácnejšia a nevhodná pre málo skúsených plastických chirurgov.
Implantát sa vkladá buď cez prsnú žľazu alebo podkožím v dolnej polovici prsnej žľazy. Implantát prekrýva silnejšia vrstva tkaniva, ktorá bráni vzniku infekcie v okolí implantátu.
Nevýhodou je riziko zníženia citlivosti bradaviek, ktorá však časom odznie. Pooperačné jazvy okolo dvorcov nie sú viditeľné.
Dnes sa prístup z podpažnej jamky už veľmi nepoužíva. Lekárom najčastejšie vadí, že sa môžu orientovať iba pohmatom, nemôžu kontrolovať krvácanie a preparácia kapsy sa robí tupými nástrojmi. Z podpažia ide ale vložiť len guľaté implantáty a len pod sval.
Jazva je ukrytá v ohybových ryhách v podpaží a je vidieť len pri zdvihnutí rúk. Prsia samotné ostanú bez jaziev. Pokiaľ ale je nutná reoperácia, rez musí byť spravidla vedený z podprsnej ryhy.
Zo zvislých jaziev môže plastický chirurg vložiť implantáty iba vtedy, keď zároveň s augmentáciou robí i modeláciu prsníkov.