Ženské prsia sa môžu výrazne zmeniť následkom tehotenstva a dojčenia, počas ktorého dochádza k úbytku prsnej žľazy, prsia môžu zmeniť objem i tvar, buď sa zmenšia alebo sa vyprázdnia a poklesnú. Po deťoch si ženy želajú mať podobne pevné a často o niečo väčšie prsia než mali pred prvým tehotenstvom.

Ak je bradavka nižšie než podprsné ryha je takmer isté, že plastický chirurg bude musieť vykonať popri augmentácie tiež modeláciu pŕs.

Príprava na plastiku pŕs

Plastickému chirurgovi musíte priniesť výsledok predoperačných vyšetrení u praktického lekára alebo internistu. Ich súčasťou je EKG, laboratórne vyšetrenie krvi a moču. Ženám, ktoré viackrát dojčili a ženám nad 35 rokov sa pred operáciou odporúča mamografické vyšetrenie.

Tri týždne pred operáciou neužívajte lieky, ktoré riedia krv a ďalšie lieky, ktoré vám určí lekár. Krv riedia lieky obsahujúce kyselinu acetylsalicylovú, enzymatické preparáty (napr. Wobenzym) alebo Varfarin.

Priebeh modelácie s augmentáciou

Počas modelácie a zväčšenia poprsia upravuje plastický chirurg veľkosť a tvar prsnej žľazy a odoberá nadbytočnú kožu, ktorú nepotrebuje na prekrytie prsných implantátov. Operácia prebieha v celkovej anestézii a trvá jeden a pol až dve hodiny. Výsledná jazva má tvar kotvy, vedie okolo bradavky, od nej kolmo dole, kde sa napojí na jazvu v podprsnej ryhe. Pri modelácii malého rozsahu môže byť jazva len okolo bradavky.

 

Modelácia prsníkov s augmentáciou - prsné implantáty Motiva

Spojte sa s nami

Motiva
Motiva © 2023

cookie_settings