Implantáty Motiva majú doživotnú záruku, ale plastickí chirurgovia napriek tomu odporúčajú vymeniť ich za nové po 10 až 15 rokoch. Dôvodom je predovšetkým prevencia kompletného opotrebenia implantátu a jeho následnej ruptúry.

Tvar pŕs po augmentácii sa mení rovnako ako tvar prirodzených pŕs. Čím väčšie implantáty máte, tým skôr prsia poklesnú. Výkyvy na váhe, tehotenstvo a dojčenie alebo hormonálne zmeny majú negatívny vplyv na tvar poprsia. Dôvodom na výmenu prsných implantátov môže byť tiež nespokojnosť s veľkosťou alebo tvarom pŕs po predchádzajúcej augmentácii.

Plastickí chirurgovia ponúkajú výmenu silikónových implantátov za podobnú cenu ako zväčšenie pŕs. Pred zákrokom je nutné podstúpiť predoperačné vyšetrenie. Operácia sa vykonáva v celkovej anestézii a je pomerne rýchla. Rekonvalescencia je kratšia a bolestivosť výrazne menšia, než po prvej augmentácii, teda ak boli vymieňané implantáty vložené pod sval a je pre nich už vytvorená kapsa.

Implantáty je možné vymeniť za väčšie i za menšie, na tom sa žena musí pred zákrokom dohovoriť so svojim chirurgom. Ak sa pôvodné prsné implantáty vymieňajú za menšie, musí plastický chirurg spravidla vykonať aj modeláciu prsníkov (mammaplastika).

 

Spojte sa s nami

Motiva
Motiva © 2024

cookie_settings