Edita si prvýkrát nechala zväčšiť prsia v roku 2011 a v roku 2015 bola na výmene implantátov.

 

Prečo ste si nechala zväčšiť prsia?

Pred narodením syna som mala veľmi pekné prsia, pre zahraničné časopisy som fotila akty. Vtedy ma ani nenapadlo, že niekedy pôjdem na plastiku pŕs. Mám radšej, keď žena vyzerá prirodzene. Lenže po jedinom pôrode prsia stratili objem a boli ovisnuté. Vadilo mi dívať sa na nich do zrkadla. Agentúry zháňali modelkám prácu a mne jasne povedali, že bez korekcie prsníkov mi ďalšiu zákazku nedohodia.

Tak ste sa rozhodli ísť na augmentáciu. Vaši blízki Vás podporovali?

Otec bol proti, hovoril, nech sa nenechávam zbytočne rezať a nedávam si do tela silikónové implantáty. Že to nepotrebujem a budem s tým mať iba problémy. Dokonca hovoril, že keď na tú operáciu pôjdem, viackrát neprekročím prah jeho domu. Mamka ma ale podporila a na operáciu som šla.

Prečo ste si vybrali pána doktora Hýžu?

Vybrala som si ho, pretože mal dobré referencie, navyše u neho bola známa, ktorá bola veľmi spokojná. Sadol mi aj po ľudskej stránke.

Aké implantáty a kde Vám ich pán doktor Hýža vložil?

Hlavne som chcela, aby prsia vyzerali prirodzene. Pri prvej operácii mi k mojej postave vybrali anatomické implantáty s objemom 295 ml. Vložené boli cez bradavku. Čiastočne pod sval a čiastočne pod žľazu.

Ako ste zvládli prvé dni po operácii?

Prvé dni po augmentácii sú nepríjemné, kým mi nevytiahli drény. Strašne to tlačilo, ale dostala som silné lieky na bolesť a s nimi som tie prvé dni nejako zvládla. Dosť mi vadilo spať na chrbte, pretože som zvyknutá zaspávať na bruchu. Na chrbte som spala po operácii asi 3 mesiace.

Pomáhal Vám niekto v prvých týždňoch po operácii?

Pomoc som potrebovala, po augmentácii nemôžete zdvíhať ruky, namáhať prsné svaly. Môjmu synovi vtedy boli 2 roky. Prvých 14 dní mi s ním pomáhala mama, neskôr aj otec. S domácnosťou, napríklad s vešaním bielizne, mi pomáhala kamarátka. Tá išla neskôr tiež k Dr. Hýžovi na zväčšenie pŕs. Šoférovať auto som bola schopná až po 3 mesiacoch.

Tento rok v máji ste boli na klinike Leticia na výmene implantátov. Prečo?

Som fyzicky veľmi aktívna a jeden implantát sa pootočil. Taktiež som chcela prsia ešte o niečo zväčšiť. Nové implantáty majú objem 500 ml. Teraz mám ergonomické implantáty značky Motiva. Sú guľaté, ale vyzerajú ako anatomické. Keď zmením polohu, tak tomu ľahko a prirodzene prispôsobia tvar.

Ako ste spokojná s výsledkom druhej operácie?

Veľmi. Najprv som sa bála, že sú implantáty veľké, ale keď ustúpil opuch, zdajú sa mne aj ľuďom v mojom okolí tak akurát k mojej postave. Pri druhej operácii vložil pán doktor implantáty iba pod žľazu z prístupu v podprsnej ryhe. Ak by sa vložili znova prístupom cez bradavku, mohol by byť problém s jazvou. Jazvy v podprsnej ryhe nie sú takmer vôbec vidieť, ani som ich ničím nemazala, iba potierala dezinfekciou. Na jednej strane sa už jazva zosvetlila. Našťastie som s hojením nikdy nemala problém.

Koľko ste za operáciu a za ergonomické implantáty Motiva zaplatili?

Operácia ma stála 2 400 eur.

Od mojej prvej operácie šli k MUDr. Hýžovi už 3 kamarátky a všetky sú spokojné.

Aký postoj majú fotografi k silikónovým implantátom?

Väčšina fotografov nechce fotiť dievčatá so silikónovými implantátmi. Mňa fotili preto, lebo nespoznali, že ich mám. V mojej brandži má dnes silikóny každá štvrtá a často vyzerajú neprirodzene. Divím sa, ako niekto môže dať na drobnú, chudú ženu, napríklad 800 ml implantáty.

Najväčší záujem je o prirodzené prsia a o silnejšie dievčatá, ktoré majú väčší zadok a stehná. Chudé modelky nie sú toľko žiadané.

Po pôrode som bola so synom v byte, kde som platila nájom 320 eur a materská bola vtedy 330 eur. Preto som sa odsťahovala z bytu do domčeka, ktorý zdedil otec po dedovi. Vtedy to bola ruina, ale vďaka peniazom z fotenia to je dnes pekný dom.

Spojte sa s nami

Motiva
Motiva © 2023

cookie_settings