Katke zväčšil prsia plastický chirurg MUDr. Jiří Paděra na Perfect Clinic v marci 2015

Ako dlho ste o augmentácii uvažovali, než ste sa definitívne rozhodli na ňu ísť?

Mám dve deti a po skončení dojčenia druhého dieťaťa bol môj hrudník úplne vysatý. Prsia boli prázdne a keď som sa pozrela do zrkadla, dívala som sa na poprsie nejakej stareny. Hodne mi to vadilo. Skôr by ma nenapadlo, ísť na plastiku a nechať sa rezať do zdravých pŕs, ale toto bolo silnejšie. Keď som potom manželovi prišla na neveru, z hodiny na hodinu som sa rozhodla, že na operáciu pôjdem.

Moja mamka bola so vzhľadom poprsia taktiež nespokojná, bola na tom podobne, ako ja. Navyše sa v 55-tich rokoch po 30-tich rokoch manželstva rozviedla. Takže sme šli na zväčšenie prsníkov obe. V jeden deň a k rovnakému lekárovi.

Aké prsia ste si želali mať po operácii? Ako ste s doktorom Paděrom vyberali implantáty?

Chcela som mať pekné, prirodzene vyzerajúce prsia. Preto som si vybrala ergonomické implantáty Motiva. Na dotyk mi najviac pripomínali skutočné prsia. Stále som na nich musela siahať. Pôvodne sme sa s pánom doktorom dohodli na 275 ml, na sále sa však ukázalo, že potrebujem implantáty o niečo väčšie. Nakoniec mám 325 ml. Nikto nespozná, že to sú umelé prsia. Keď si ľahnem, tak sa trošku rozídu do strán a stále vyzerajú prirodzene.

Ako ste s mamou zvládali prvé dni po operácii?

Implantáty máme vložené pod sval. Prvé dni po operácii boli hodne nepríjemné, nevadilo mi spať na chrbte, ale neskutočne ma bolela chrbtica, kvôli poškodeniu nejakého nervu. Mne aj mojej mamine dosť vadila narkóza, po prebudení nám bolo veľmi zle, zvracali sme a mali nízky tlak. S pomocou lekárov sme to však zvládli.

Prvý týždeň sa o vás musí niekto starať, ani pohár vody si nenalejte. Po týždni to už bolo lepšie. Dosť mi pomáhala sťahujúca podprsenka.

Ste spokojná s výsledkom operácie a s prístupom lekára?

Som veľmi spokojná, napriek všetkým nepríjemnostiam by som do toho šla znova. S pánom doktorom som po operácii riešila, že mám pravý prsník trochu vyššie ako ľavý, ale to som mala aj pred operáciou. A tým, ako sa prsia zväčšili, to bolo viac vidieť. Jazva pod pravým prsníkom bola trochu stuhnutá, akoby implantát uzamykala. Jazva by sa vyrezala, implantát uvoľnil a nová jazva by bola cca o 0,5 cm nižšie.

Najprv som rozmýšľala, že podstúpim reoperáciu, nakoniec som sa ale rozhodla inak. Nechcela som ďalšiu anestéziu a operáciu len kvôli tomu, aby sa pravý prsník posunul o pol centimetra nižšie. Pán doktor mi odporučil cvičenia, ktoré zabrali a prsia už vyzerajú rovnako. I keď to vôbec nebola jeho chyba, bol veľmi ústretový a ponúkol mi reoperáciu, anestéziu i jeden deň hospitalizácie zadarmo.

Čo hovoria na nové prsia Vaši známi a blízki?

V okolí nebol nikto, kto by ma od operácie odhováral. Všetci sú otvorení a podporovali ma. Manžel ma chápal, rozumel tomu, prečo chcem ísť na operáciu a bol mi oporou. Všetci boli zvedaví, kamarátky sa pýtali, koľko to stojí a keby mali našetrené peniaze, šli by na augmentáciu tiež.

Nikto by nespoznal, že mám silikónové implantáty, keby som to nepovedala. Vraj mám prsia po zväčšení úplne iné, ako kamarátka. Tá ich má ako dve kopuly, ja mám pekné, prirodzené prsia.

Spojte sa s nami

Motiva
Motiva © 2023

cookie_settings