Lída, 28 rokov, mamina dvoch detí, povolaním kaderníčka. Podstúpila zväčšenie prsníkov v januári 2019. Použité boli implantáty Motiva Ergonomix 320 ml, profil Demi.

Ako kaderníčka musela Lída hodne zvažovať a plánovať termín operácie, ktorú si veľmi priala. Ako prebiehala jej rekonvalescencia a kedy sa mohla vrátiť späť k svojim zákazníkom? A čo hovoria na nové prsia ženy z kaderníctva?

Implantáty Motiva, ktoré vďaka svojej biokompabilite telo veľmi dobre prijíma a doba rekonvalescencie je tak skrátená, volia často ženy, ktoré potrebujú byť rýchlo späť v procese.


 

Prečo si sa pre zväčšenie prsníkov rozhodla?

O zväčšení poprsia som začala uvažovať po deťoch.

Ako dlho si operáciu plánovala?

Asi trištvrte roka.

Podľa čoho si si vyberala lekára?

Lekár mi bol odporučený kamarátkou. Nemenila by som. Som veľmi spokojná! Na všetkom sme sa s doktorom od začiatku zhodli.

Ako ste vybrali vhodné implantáty?

Nechcela som veľké prsia, takže rozhodnutie a výber tých správnych implantátov i veľkosti som nechala na pána doktora. Všetko mi na klinike ukázal a dohodli sme sa na veľkosti v rozmedzí 285 až 320 ml s tým, že presne sa uvidí až pri operácii. Implantáty boli vložené cez dvorec s miernou modeláciou oboch prsníkov.

Jsi kadeřnice, jak jsi plánovala termín operace vzhledem ke svému povolání?

Snažila jsem se vymyslet termín tak, abych toho neměla v práci tolik. A vzhledem k tomu, že po novém roce jsou téměř všude inventury, volila jsem půlku ledna.

Ako dlho trvalo, kým si sa mohla vrátiť do práce?

Ku strihaniu a svojim zákazníkom som sa vrátila o 14 dní od operácie.

Bol návrat ku strihaniu OK? Prsia neboleli?

Nemôžem povedať, že by prsia nejako boleli. Ako pri strihaní, tak pri farbení. Bála som sa fúkania vlasov, no aj to nakoniec nebolo bolestivé. Prekvapilo ma ale, že pri stlačení dávkovača (pumpičky) na šampóne, som cítila tlak v prsiach. Po troch týždňoch od operácie to našťastie prešlo.

Mala si nejaké obmedzenia so zdvíhaním rúk a podobne?

Obmedzenia? Možno prvý týždeň, keď všetko bolí... Všetko som ale robila pomaly a opatrne a myslela som na to. Potom to už bolo lepšie.

Teraz si 6 týždňov po operácii a rekonvalescencia by mala byť na konci. Máš ešte nejaké obmedzenia?

Teraz už žiadne obmedzenia nemám. Pracujem, starám sa o deti a robím všetko tak, ako pred operáciou.

Ako hodnotíš výsledok operácie?

S výsledkom som nadmieru spokojná! Mám Ergonomix 320 ml v Demi profile – veľkosť šitá na mieru. :) Ďakujem pánovi doktorovi za skvelý výber veľkosti i typu implantátu Motiva.

Máš nejaké odporúčania pre Tvoje kolegyne kaderníčky, ktoré sa na úpravu poprsia alebo inú plastickú operáciu zatiaľ iba chystajú?

Čo sa teda týka úpravy poprsia, choďte do toho čo najskôr. Človek sa cíti omnoho lepšie. Za mňa perfektná skúsenosť. Čakala som, čo na to povedia klientky a dosť ma prekvapilo, koľko ich bolo, ktoré mi fandili.

 

✓ Ste kaderníčka a plánujete zväčšenie prsníkov implantátmi?
✓ Máte ďalšie otázky ohľadom rekonvalescencie a návratu do práce?
✓ Rádi vaše dotazy zodpovíme.

Môžete písať sem ☟

Otázky do poradne

Spojte sa s nami

Motiva
Motiva © 2023

cookie_settings