MUDr. Peter Mertan riešil rozdielnou veľkosťou implantátu miernu asymetriu prsníkov. Použitý implantát Motiva Ergonomix 380 ml a 425 ml, Demi profil.

"Všetci si ich chcú chytiť!"

Hovorí burlesque Tanečnica Miss Cool Cat, ktorá podstúpila zväčšenie prsníkov pomocou implantátov Motiva Ergonomix s modeláciou u MUDr. Petra Mertana tohto roku v januári, na Formé clinic. Dodáva: „Aj napriek tomu, že je moja práca s nahotou spájaná, ozajstní predvádzajúci sa hodnotia podľa výkonu a schopností.”

Foto: John-Paul Bichard

Prečo Ti napadlo podstúpiť plastiku prsníkov?

Dlho som to zvažovala, dá sa povedať, že niekoľko rokov, rovnako ako moje prvé tetovanie. Poslednou kvapkou bolo, že som sa rozhodla prestať brať hormóny, plus k tomu aktívne športujem a akrobacia ovplyvňovala tvar môjho poprsia. Taktiež som si uvedomila, že nie je na čo čakať a ja dobré si splniť to, po čom túžim tak dlho, hneď.

Ako dlho si sa rozhodovala?

Trvalo to vlastne niekoľko rokov. Ako som ale po konzultácii s MUDr. Mertanom zistila. Premýšľala som o zákroku veľmi nemoderne a vlastne som mala mnoho predsudkov, ktoré už dávno neplatia. Doktor mal tak obrovskú trpezlivosť, pokoj a hlavne skvelé skúsenosti a vyvrátil všetky moje obavy. Úprimne som si myslela, že to po konzultácii vzdám, no opak bol pravdou. 

Po akej dlhej dobe od konzultácie si šla na operáciu?

Bola to pomerne dlhá doba, až 7 mesiacov. Bolo to ale z dôvodu, že som musela všetko podrobne naplánovať vzhľadom k mojej práci. Aktívne vystupujem a nemohla som si dovoliť len tak vypadnúť na dlhšiu dobu. Vystupujem aj niekoľkokrát týždenne. Všeobecne by som ale odporučila ísť na operáciu po konzultácii čo najrýchlejšie, pretože inak človek veľa a zbytočne premýšľa.

A čo výber veľkosti? Mala si jasno, alebo si váhala?

Vďaka firme Motiva, ktorá poskytuje dnes už 3D modeláciu a sizerovanie, ktoré som s radosťou skúsila, bol výber jednoduchší. Na základe toho mi pán doktor odporučil vhodnú veľkosť pre môj tvar prsníkov a tela, podľa mojich požiadaviek. Vzhľadom k mojej fyzickej aktivite mi pán doktor navrhol práve implantáty Motiva, ktoré sú vhodné pre športovo aktívne ženy. A vyzerajú prirodzene, pretože sa prispôsobujú pohybom tela.

Ako prebiehala operácia?

To je ďalšia z vecí, ktorá ma prekvapila. Ako hladko prebehla. Žiadne starosti s ničím, na kliniku si nemusíte doniesť prakticky nič. O všetko je postarané. Skôr si tam idete oddýchnuť.

Keď si sa prebudila po narkóze, ako Ti bolo?

Prekvapivo som sa cítila dobre, žiadne bolesti, iba obrovský hlad

Ako dlho si bola na klinike hospitalizovaná?

Ja som podstúpila augmentáciu s malou modeláciou, no i napriek tomu som na klinike strávila iba jeden deň a noc, pretože bolo všetko bez komplikácii.

A čo pooperačné bolesti?

Tie som už mala horšie. Mám telo, ktoré moc nechce prijímať cudzie veci a tak mi dalo zabrať. Hodne som opuchla a mala bolesti, brala som lieky, ktoré sa ale berú štandardne. Odstupom času som to však hodnotila pozitívne. Vaše telo si presne povie čo potrebuje a to moje proste potrebovalo viac času a oddychu, možno to bolo i tým, že som veľmi aktívna. Predĺžila som si rekonvalescenciu a myslím, že i vďaka tomu som potom bola bez akýchkoľvek ťažkostí a až som bola prekvapená, ako ľahko som sa vrátila k všetkým aktivitám. Taktiež som chodila pred operáciou niekoľko mesiacov na masáž chrbta, čo sa vyplatilo a potom ma vôbec nebolel, aj keď som pri hojení ležala na chrbte. 

Kedy si sa začala vracať k trénovaniu? Aký bol postup?

Ako som už spomenula vyššie, predĺžila som si rekonvalescenciu. Pôvodne som plánovala 5 týždňov a predĺžila som si to na 7. Tým myslím športovala naplno. Zdvíhanie ťažkých vecí, vystupovanie atď. Fakt to vôbec neľutujem. Potom som si šla prvýkrát zatrénovať, kde robím aj náročné veci na prsné svaly a nestačila som sa čudovať, že som to zvládala hneď na prvom tréningu. Fakt všetkým odporúčam dodržať poriadny oddych a liečbu.

   

Foto: Alžběta Jungrová

Po akej dlhej dobe si začala vystupovať a trénovať naplno?

Po 7 týždňoch.

Ako často vystupuješ?

Niekoľkokrát týždenne, záleží od sezóny. Taktiež hodne cestujem, pretože vystupujem aj v zahraničí.

Teraz po 6-tich mesiacoch už vidíš výsledok. Ako si spokojná?

Je dôležité povedať, že sa mi tvar ešte stále mení a málinko zmenšuje. Aj pán doktor hovoril, že reálne sa to hodnotí až po roku, tak nechcem predbiehať. Asi som jedna z mála, ale možno by som si nechala spraviť o trochu menšiu veľkosť. No ako sa to stále mení, vo finále si myslím, že veľkosť bude možno perfektná. Uvidíme, mám pocit, že áno.

Máš teraz nejaké obmedzenia vzťahujúce sa k plastike prsníkov?

Nie, vôbec.

Keby si sa mala rozhodnúť znova, šla by si do toho?

Áno.

Aké sú reakcie okolia a publika?

Všetci si ich chcú chytiť :-). A taktiež uzatvárajú stávky, či sú "pravé" alebo nie. Tak prirodzene na ľudí pôsobia.

Pocítila si nejakú zmenu na profesijnom poli s úpravou poprsia?

Nie, vôbec. Je to naozaj iba o mojom pocite. I napriek tomu, že moja práca je s nahotou spájaná, ozajstní predvádzajúci sa hodnotia podľa výkonu a schopností.

 

Objednajte sa k MUDr. Mertanovi

 

Spojte sa s nami

Motiva
Motiva © 2024

cookie_settings