Zuzana (24), študentka psychologickej fakulty, pred rokom podstúpila operáciu pŕs u MUDr. Šlárka na klinike YES Visage v Bratislave.

Použité boli najmodernejšie ergonomické implantáty druhej generácie, program JOY, o veľkosti 285 ml a 325 ml, Demi profil.

Ahoj Zuzi, stretávame sa po roku. Rok od tvojej premeny, kedy si podstúpila augmentáciu poprsia u MUDr. Gabriela Šlárka. Rovno sa ťa opýtam, ako si spokojná s výsledkom?

Ďakujem pekne za opýtanie. Spokojná som veľmi, už som si na svoj nový dekolt tak zvykla, že ani neviem, že nejaká operácia bola. Možno keby som stála pri rozhodnutí o veľkosti znovu, zvážila by som väčšiu veľkosť, nakoľko som pomerne vysoká a myslím že na moju postavu by sa pokojne hodil ešte trošku plnší dekolt. Uvidím však, ako sa prsia zmenia počas a po tehotenstve v budúcnosti, keďže prirodzene sa väčšia, jemne poklesnú a teda ten tvar môže byť ešte trošku iný ako teraz.

Augmentácia s Motiva Ergonomix2 285 ml a 325 ml. Operoval MUDr. Gabriel Šlárko, klinika YES VISAGE.

Môžem trošku intímnejšiu otázku? Ako je spokojný tvoj partner?

Ten sa teda veľmi obával ako to dopadne. Veľmi bojoval aby som si to rozmyslela, nuž ale neustúpila som :D. Rovno ako aj ja, aj on si na môj nový vzhľad rýchlo zvykol. Bolo to aj tým, že prsia predsa len nenadobudli obrovský rozmer, ale stále pôsobia jemne a decentne.

Ty máš implantáty od Motivy Ergonomix2 program JOY. Sú to tie najmodernejšie implantáty, ktoré so sebou prinášajú množstvo výhod. Ako si s nimi spokojná? Je nejaká vlastnosť, ktorú by si chcela u týchto implantátov vyzdvihnúť?

Asi neviem úplne vyzdvihnúť nejakú vlastnosť, nakoľko som iné implantáty nemala/nevidela. Môžem len vo všeobecnosti zhodnotiť že som spokojná, implantáty sú príjemné aj na dotyk a nemala som doteraz žiadne komplikácie s nimi spojené.

Dovolím si prezradiť, že tvoj základ bol pomerne malý, s celkom veľkou asymetriou, ktorú pán doktor vyriešil rozdielnymi implantátmi o veľkosti 285 ml a 325 ml. Ako vyzerá asymetria teraz?

Priznám sa, že ja som svoju asymetriu nikdy nevnímala. Nebola to oblasť tela, ktorú by som obzerala a študovala, preto som aj výber implantátov nechala na pána doktora a teda urobil všetko pre to aby bol výsledok taký, ako sme si obaja predstavovali. Ani teraz žiadnu asymetriu nevnímam, prsia sú pekné, na pohľad rovnako vyzerajúce.

V rámci tvojej operácie sa pán doktor rozhodol do dekoltu pridať pár mililitrov tvojho vlastného tuku, prečo?

Cieľom bolo jemne dekolt doplniť, nakoľko v oblasti hrudníka som nemala dostatočné množstvo svojho tukového tkaniva. Chceli sme, aby implantáty pekne do môjho dekoltu zapadli, aby nikde nepresvitali ich okraje a podobne a skrátka pôsobili čo najprirodzenejšie.

V rámci programu JOY sa implantát vkladá pomocou inzerčného sáčku, aby výsledná jazva bola čo najmenšia, môžeš nám povedať, akú veľkú jazvičku máš ty? Je viditeľná na prvý pohľad?

Jazva má možno 2,5 cm (odhad). Pekne sa zhojila, je svetlá a viditeľná len zospodu keď sa pozriem s malým zrkadlom alebo si prsia jemne nadvihnem. Mala som strach čo na ne povie partner, či nebudú škaredé ale on ich vôbec nevníma a nie sú pre neho ani pre mňa nijak rušivé.

Ďalšiu otázku by sme radi smerovali na výber operatéra, MUDr. Šlárka. Čo by si nám o ňom povedala? Bola to správna voľba?

Pred konzultáciou som mala veľký strach. Bol to zvláštny pocit, stáť v takom krehkom rozpoložení, „hore bez“ pred cudzím lekárom. Myslím že je to ale úplne normálne a stretáva sa s tým veľa žien. Veľmi rýchlo ma však dokázal upokojiť, vyžaroval z neho pokoj, pokora a profesionalita. Keď sa usmial tak všetkom stres opadol.

Určite to bude zaujímať našich čitateľov. Si pomerne mladá, neriešila si otázku, či nejsť do zväčšenia až po deťoch? Prečo si sa rozhodla podstúpiť operáciu pred deťmi? Neľutuješ to?

Určite to bola otázka, na ktorú som veľakrát hľadala odpovede. Myslím, že neexistuje ideálny čas a príležitosť. Treba si ju sama vytvoriť alebo sa jej chopiť, keď príde. Ja som takúto príležitosť dostala a som za to veľmi vďačná. Dokonca sa aj teším keď tehotenstvom prsia ešte trošku poklesnú. Rozhodne to neľutujem, vždy som si priala ísť na takúto operáciu ešte pred tým, ako budem mať deti.

Ako sa cítiš s novým dekoltom?

Veľmi príjemne žensky, konečne si môžem dať aj pekné topy, hlbšie výstrihy a mám vyslovene radosť zo spodného prádla.

Keby si teraz stála pred rovnakým rozhodnutím, či operáciu podstúpiť, alebo nie. Išla by si do toho znovu?

Sila našej psychiky vypustiť a „zabudnúť“ na bolesť je veľmi silná. Viem, že prvé dni po operácii som sa sama seba pýtala či mi to za tú bolesť stálo. Bolo to však len pár dní a teraz som veľmi rada že som to absolvovala a budem z výsledku benefitovať dlhé roky. Takže áno, išla by som do toho znovu, pretože bolesť po nejakom čase pominie ale pekné prsia ostanú.

Ďakujem za rozhovor.


Splňte si aj vy svoj sen ❤

Objednať sa k MUDr. Gabrielovi Šlárkovi

 

Spojte sa s nami

Motiva
Motiva © 2024

cookie_settings