Objednať sa

 

MUDr. Tomáš Beneš je plastickým chirurgom v SOFYC CLINIC v Prešove, kde pôsobí od roku 2009.

Patrí medzi odborníkov vyhľadávaných domácou aj zahraničnou klientelou pre svoju precíznu a rýchlu prácu a zároveň veľmi ľudský a individuálny prístup. Okrem plastickej chirurgie má bohaté skúsenosti aj v oblasti rekonštrukčnej chirurgie a mikrochirurgie.

V SOFYC CLINIC vykonáva celý rad plastických estetických operácií, najmä operácie prsníkov, abdominoplastiky a liposukcie. Venuje sa však aj mikrochirurgii a rôznym kombinovaným plastickým operáciám, pri ktorých práve jeho dôkladnosť a rýchlosť umožňuje ich vykonanie v jednej anestézii, ktorá je pre pacienta šetrnejšia a bezpečnejšia.

Odborné vzdelanie a prax

MUDr. Beneš je absolventom Lekárskej fakulty Univerzity P. J. Šafárika v Košiciach, kde štúdium úspešne ukončil promóciou v roku 2000. Svoju odbornosť si ďalej prehĺbil pokračovaním v špecializačnom štúdiu v odbore plastická chirurgia, ktoré ukončil v roku 2003 získaním atestácie prvého stupňa. O tri roky neskôr získal v odbore plastická chirurgia aj európsku certifikáciu.

Svoju profesionálnu kariéru začal na Klinike plastickej chirurgie Fakultnej nemocnice v Košiciach a svoje skúsenosti si prehĺbil v Centre plastickej chirurgie Replantačného oddelenia Fakultnej nemocnice v Košiciach. Tu získal mimoriadne cenné skúsenosti v oblasti rekonštrukčnej chirurgie a mikrochirurgie.

V roku 2009 prešiel na súkromnú kliniku plastickej chirurgie SOFYC CLINIC v Prešove a v roku 2013 sa stal odborným garantom na renomovanej klinike plastickej chirurgie v Prahe.

Pokiaľ ide o estetickú chirurgiu prsníkov, MUDr. Tomáš Beneš je odborníkom na rôzne typy operácií a metódy ich vykonávania. Okrem zväčšenia prsníkov alebo modelácie prsníkov implantátmi sa zaoberá aj zväčšením prsníkov vlastným tukom alebo kompozitnou metódou, ktorá kombinuje použitie silikónových prsných implantátov s lipofillingom na dosiahnutie optimálneho tvaru a objemu prsníkov.

MUDr. Tomáš Beneš je veľmi aktívny aj v čase, keď práve neoperuje. Je členom dvoch hudobných telies, v ktorých hrá na bicie. Žánrovo sa venuje najmä fusion jazzu. Je milovníkom cestovania, turistiky a zimných športov. Pri svojej práci i cestovaní využíva svoje jazykové znalosti – ovláda nielen rodnú slovenčinu, ale aj maďarčinu a, samozrejme, angličtinu.

 

* označuje povinné položky

Spojte sa s nami

Motiva
Motiva © 2023

cookie_settings